Ul. Sienkiewicza 13, 72-600 Świnoujście
PL DE

Świnoujście

Świnoujście położone jest na 44 wyspach, z czego dwiema największymi są Wolin i Uznam. Głównymi atrakcjami Świnoujścia są: najszersza bałtycka plaża, ozdobna architektura dzielnicy uzdrowiskowej, wspaniała przyroda parków i zieleńców, miejskie promy oraz najwyższa w Europie latarnia morska.

Świnoujście stanowi także idealny punkt wypadowy do położonych w pobliżu niemieckich kurortów nadmorskich: Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin, a także do Berlina i położonych w promieniu 200 km wyspy Bornholm i południowych części Szwecji i Danii. Dużą atrakcją jest dobrze rozbudowana sieć tras rowerowych, poprowadzonych wzdłuż niemieckiego wybrzeża poprzez cudowne zakątki zielonej wyspy Uznam do Peenemünde oraz do Międzyzdrojów, Jeziora Turkusowego, rezerwatów ptaków na wyspie Karsibór oraz Rezerwatu Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym.

Niepowtarzalny urok Świnoujścia, wspaniałe atrakcje turystyczne, a także dobre warunki połączone z miłą obsługą w OWS Sobótka sprawią, że pobyt u nas pozostanie w  Państwa wspomnieniach.

 

Atrakcje

turystyczne

Kalendarz

imprez

Trasy

rowerowe

Pieszo

po wyspach

Szlaki
kajakowe

Termy

w  Ahlbeck

Termy

w  Zinnowitz

a w górę